Dni wolne od pracy w 2017 roku

Nowy rok coraz bliżej – warto już teraz sięgnąć po kalendarz i zaplanować urlop. Sprawdź, ile długich weekendów czeka nas w nadchodzącym roku.

2017 rok nie zacznie się pomyślnie dla wszystkich, którzy liczą na dłuższy świąteczny wypoczynek. Nowy Rok przypadnie w niedzielę, a więc według prawa pracy nie otrzymamy za niego dodatkowego dnia wolnego.

Możemy jednak liczyć na kilka dłuższych weekendów. Pierwszy już dwa tygodnie po Wielkanocy, która w tym roku przypada 16 i 17 kwietnia.
Biorąc 3 dni urlopu możemy przedłużyć wypoczynek na początku maja do 9 dni poza pracą – od 29 kwietnia do 7 maja. Świetną opcją dla tych, którzy mogą sobie pozwolić na dłuższą nieobecność w pracy, jest skorzystanie z 12 wolnych dni i zapewnieniu sobie aż 23-dniowego urlopu: od 15 kwietnia do 7 maja.

Kolejne okazje do przedłużenia weekendu o dwa-trzy dni przypadną w czerwcu (Boże Ciało 15 czerwca – jak zawsze czwartek), sierpniu (Wniebowzięcie NMP 15 sierpnia przypada w tym roku we wtorek) i listopadzie (1 listopada to środa).

Boże Narodzenie w 2017 roku przypada w poniedziałek i wtorek. Jeśli weźmiemy trzy dni urlopu (27-29 grudnia) będziemy mogli odpoczywać od pracy aż dziesięć: od 23 grudnia do 1 stycznia włącznie.

Są to oczywiście propozycje dla osób zatrudnionych na podstawie umowy o pracę i pracujących od poniedziałku do piątku.

Dni ustawowo wolne od pracy w 2017 roku:

 STYCZEŃ

 1 stycznia (Nowy Rok) - niedziela

 6 stycznia (Trzech Króli) - piątek

 KWIECIEŃ

 16 i 17 kwietnia (Wielkanoc) - niedziela i poniedziałek

 MAJ

 1 maja (Święto Pracy) - poniedziałek

 3 maja (Konstytucji 3 Maja) - środa

 CZERWIEC

 4 czerwca (Zielone Świątki) – niedziela

 15 czerwca (Boże Ciało) - czwartek

 SIERPIEŃ

 15 sierpnia (Wniebowzięcie NMP) - wtorek

  LISTOPAD

 1 listopada (Wszystkich Świętych) - środa

 11 listopada (Święto Niepodległości) - sobota

 GRUDZIEŃ

 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie) - poniedziałek i wtorek

Aleksandra Drapczuk
redakcja@handlowybialystok.pl 

 

Katalog sklepów

 • Elite Optyk Malinowscy

  Sienkiewicza 22 – zabytkowa kamienica w centrum Białegostoku - jeszcze niedawno ustawiały się tutaj kolejki po bilety komunikacji miejskiej, obecnie funkcjonuje tutaj salon optyc ...

 • Coral

  Elektroniczne i mechaniczne systemy zabezpieczeń oraz systemy nadzoru wizyjnego muszą być zaprojektowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb ich użytkowników z uwzględnien ...

 • Top Auto Autoryzowany Serwis Volkswagen i Skoda

  Firma TOP AUTO z siedzibą w Krupnikach k/Białegostoku rozpoczęła działalność 21.12.1992r. Właścicielem firmy jest Andrzej Arefiew. Jesteśmy autoryzowanym dealerem marek: OPEL, CHEVROL ...

 • SHE

  Modna odzież damska.

Galerie handlowe