BiKeRem przez Białystok

Miejski system rowerowy już prawie działa. Na stacjach pojawiły się rowery, a wypożyczenie ma być możliwe od 1 czerwca. Sprawdziliśmy, kto i w jaki sposób będzie mógł z niego korzystać. Przekonaj się, czy białostocki rower miejski okaże się też dobrym pomysłem w przypadku wyprawy na zakupy.

Najprawdopodobniej już w maju 2014 r. mieszkańcy Białegostoku będą mogli skorzystać z zapowiadanego od dawna nowego systemu komunikacji. 30 samoobsługowych stacji rowerowych z 300 jednośladami zostanie rozlokowanych w centrum miasta i na większości osiedli. Wypożyczalnia dostępna będzie również dla obcokrajowców – terminale mają być obsługiwane nie tylko w języku polskim, ale także angielskim, niemieckim i rosyjskim. Rower może się okazać dobrą alternatywą dla samochodu także w przypadku wyprawy na mniejsze zakupy – każdy pojazd ma być wyposażony w koszyk. Rodzice małych dzieci, chcący w ten sposób podróżować z nimi po mieście, niestety będą zmuszeni wybrać inny środek lokomocji – rowery, przynajmniej na razie, nie będą dostosowane do przewozu maluchów. 

Jak korzystać z BiKeRów?
Po rejestracji na stronie internetowej i uiszczeniu opłaty startowej (10 zł), otrzymasz sms-em hasło potrzebne do obsługi wypożyczalni. Konto można też będzie zintegrować z kartą zbliżeniową lub miejską, a wówczas do obsługi stacji wystarczy przyłożenie jej do czytnika. 20 minutowy przejazd ma być bezpłatny. Za jazdę trwającą do godziny zapłacisz 1zł, za drugą – 3 zł, a każdą kolejną – 5zł. Taki system płatności ma zapobiegać przetrzymywaniu sprzętu przez jedną osobę i umożliwić korzystanie z rowerów jak największej liczbie osób. Przewidziane są też zniżki dla posiadaczy karty BKM z ważnym biletem okresowym.

Od 2015 r. rowery będą dostępne od kwietnia do listopada, całodobowo przez 7 dni w tygodniu. Urząd Miasta zapowiada też stopniowe zwiększanie liczby parkingów rowerowych w najczęściej odwiedzanych punktach Białegostoku.

Tekst: Aleksandra Drapczuk
redakcja@handlowybialystok.pl 
Zdjęcia:Urząd Miasta; materiały inwestora

Katalog sklepów

 • La Brea

  Dwie bardzo popularne i długo oczekiwane przez lokalnych klientów marki PREMIUM nareszcie pojawiły się w Białymstoku!

  Butik La Brea w centrum handlowym Alfa Białystok proponuj ...

 • Sizeer

  Sklepy oferujące odzież i obuwie sportstylowe. Nike Sportswear, Lacoste, Converse, Vans, adidas, Reebok, Puma czy Timberland – te i wiele innych marek znajdziecie w jednym miejscu &nda ...

 • Trespass

  TRESPASS zajmuje czołowe miejsce na rynku brytyjskim w sprzedaży odzieży outdorowe.Firma wywodzi się ze Szkocji I istnieje od 1984 roku.

  Specjalizujemy się w produkcji odzieży nar ...

 • Carry

  CARRY to moda codzienna i weekendowa, dla kobiet i mężczyzn, w każdym sezonie nowoczesna w detalu i w kolorze. Kolekcje CARRY są komfortowe, pełne energii i najmodniejszych trendów.

Galerie handlowe