Czym jest coaching online dla kobiet?

Coaching online dla kobiet przeznaczony jest dla pań na każdym etapie życia. Będzie pomocny dla tych, które dopiero zaczynają karierę, a także dla doświadczonych już kobiet, na poważnych stanowiskach kierowniczych i menadżerskich. Wszystkie te panie zmagają się na co dzień z wieloma wyzwaniami. Będzie to niepewność w wystąpieniach na forum, problemy z wyegzekwowaniem odpowiedniego wynagrodzenia, lęk przed publicznymi wystąpieniami.

Co to jest coaching online dla kobiet?

Coaching online dla kobiet, indywidualny, skierowany jest do tych wszystkich pań, które chcą nabyć albo umocnić umiejętności przywódcze, nauczyć się jak być pewną siebie i twardą w negocjacjach kobietą sukcesu. Coaching pomoże efektywniej zarządzać czasem i lepiej organizować życie osobiste i zawodowe.

Na czym polega coaching dla kobiet?

Coaching dla kobiet pomaga w osiągnięciu lepszej jakości życia, poprzez stawianie sobie pojedynczych celów, krok po kroku, a także przez identyfikowanie się z nimi. Sesje coachingowe zapewniają klientkom narzędzia, a także wiedzę oraz zasoby, których potrzebuje, aby zrealizować zaplanowane zadania. Są one dostosowane do indywidualnych potrzeb każdej klientki i skupiają się tylko na istotnych dla niej problemach.

Tematy sesji coachingowych dla kobiet

Coaching online dla kobiet może dotyczyć wielu kwestii. mogą to być problemy w negocjacjach lub strach przed wystąpieniami publicznymi, a także rozwijanie pewności siebie, przygotowywanie do zmiany i dążenie do celu, praca nad własnymi potrzebami, przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu, a także budowanie pewności siebie i wiele innych.

Rodzaje coachingu online dla kobiet

Istnieje kilka odmian coachingu dla kobiet. Coaching niedyrektywny, miękki, polega na tym, że coach zadaje klientce różne pytania, które pozwolą jej odkryć swój potencjał, a także dostrzec możliwości zmiany. Coach nie pokazuje konkretnych kroków, nie ustanawia celów za klientkę, a także nie radzi jej jak się zachować lub jaką decyzję podjąć.

Coach biznesowy pomaga pogłębić refleksję , pokazać nowe możliwości i działania, które mają pomóc osiągnąć upragniony cel.

Coaching zawodowy dotyczy kariery i rozwoju osobistego. Wskazany jest dla tych wszystkich kobiet, które potrzebują wsparcia w dążeniu do celu, jakim jest najczęściej zdobycie lepszego stanowiska lub wynagrodzenia.

Coaching online dla kobiet – jak on działa?

Aby rozpocząć sesje online potrzeba jedynie dostępu do Internetu i sprawnie działającą kamerkę i mikrofon. Spotkania takie są niemniej skuteczne niż osobiste. Dzięki takiej formie miejsce zamieszkania, ani tryb życia nie będzie stanowił przeszkody w walce o lepszą siebie. Zachowując odpowiednie warunki online można zrealizować każdy punkt spotkania, czyli komunikację werbalną i niewerbalną, rysowanie schematów. Bardzo ważne jest, aby znaleźć sobie jakieś pomieszczenie, w którym będzie zapewniana prywatność, nikt nie będzie przeszkadzał podczas sesji.

Uczestniczenie w coachingu online jest coraz powszechniejsze. Oszczędza się w ten sposób czas i pieniądze.

2 Comments to “Czym jest coaching online dla kobiet?”

Leave A Comment