Praktyczne wskazówki dotyczące narożników

Ten artykuł będzie dotyczył narożników i praktycznych porad czym się kierować podczas wyboru. Oczywiście jest więcej kwestii, niż te, które jestem w stanie tutaj opisać, ale postaram się opisać te najważniejsze. Narożniki stają się coraz bardziej popularne w nowoczesnym wystroju wnętrz. Wszystko za sprawą swojej elegancji oraz praktyczności.

Osoby, które decydują się na nowoczesny salon, coraz rzadziej wybierają kanapę i fotele, a coraz częściej stawiają na narożnik. Narożnik powinien idealnie pasować do reszty wystroju oraz w całości spełniać nasze wymagania. To na nim będziemy odpoczywać po ciężkim dniu lub spędzać weekendy, gdy pogoda za oknem nie będzie zachęcać do wyjścia z domu.

Po pierwsze i najważniejsze jakość

Cokolwiek wybierzecie, to nie zapominajcie o jakości. To bardzo ważne, jeżeli narożnik ma nam posłużyć dłużej niż rok i przy tym nadal wyglądać ładnie i reprezentacyjnie. W końcu narożniki nie tylko spełniają funkcje praktyczne, ale też dekoracyjne. Zatem dobrej jakości obicie powinno być odporne na zabrudzenia, prucie się materiału, pękanie, przecieranie itp. Jeżeli macie dzieci lub zwierzęta to postawcie na ściągane obicie, które można prać w pralce, albo takie, które można przecierać ścierką z detergentem. Dodatkowa kwestia jakości, to jakość materaca. Tak, materac też ma znaczenie. Przecież nie chcecie się zapadać w nim, nie chcecie czuć sprężyn i jakiś zgłębień powstałych po czasie użytkowania. Materac powinien być wygodny. To bardzo ważne, jeżeli chcecie, aby służyło wam także jako łóżko. Świetne narożniki ze skóry można znaleźć na https://www.meblelargo.pl/naroznik-ze-skory,tag.html

Po drugie wielkość

Nie popełnijcie podstawowego błędu i nie wybierajcie zbyt dużego narożnika. Przed zakupem zmierzcie miejsce, gdzie chcecie ustawić narożnik, pytajcie też sprzedawców o dokładne wymiary. Narożnik powinien także zmieścić się w drzwiach, więc zmierzcie drzwi, jeżeli nie kupujecie narożników modułowych. Oczywiście, sam mebel powinien być wystarczająco duży, aby pomieścić waszą rodzinę, ale nie zawsze da się to uzyskać. Szczególnie gdy mieszkacie w kawalerce lub macie bardzo mały salon. Wtedy lepiej kupić zestaw narożnik + pufy niż na siłę wpychać sam jeden duży narożnik. Zagracony pokój nie sprzyja relaksowi niestety. Powinniście dobrać narożnik tak, aby mieś swobodne przejście pomiędzy nim a innymi meblami.

Po trzecie styl

Wybór powinien być dostosowany do ogólnego wystroju pomieszczenia. W ten sposób unikniemy konfliktów i nieścisłości. W sklepach znajdziecie od zwykłych, klasycznych narożników po vintage czy nowoczesnych. Narożniki są też różne pod względem kolorystycznym. Można znaleźć mebel w kolorach pastelowych, wyrazistych lub po prostu stonowanych. Z kolorami wyrazistymi należy uważać. Bardziej popularne jest dodawanie kolorowych dodatków jak poduszki niż cały narożnik w wyrazistym kolorze.

Po czwarte funkcja

I tu musicie się poważnie zastanowić, bo znacząco wpłynie to na poziom cen, w jakich będziecie wybierać narożnik. Czy potrzebujecie rozkładany narożnik z funkcją spania? Czy wystarczy zwykły, tańszy? Czy potrzebujecie regulowanych oparć lub schowków pod podłokietnikami? Czy przydadzą się wam dodatkowe pufy?

Leave A Comment