Jak szybko i tanio wybudować dom?

Coraz więcej młodych ludzi marzy o swoim własnym, wymarzonym domu. Nie musi to być willa o nie wiadomo jak wielkiej przestrzeni. Zazwyczaj wystarczy 100 – 200 metrowy domek, które będzie ekonomiczny, solidnie wykonany i urządzony zgodnie z preferencjami mieszkańców. Jak szybko i sprawnie taki dom wybudować? Co zrobić, by taka inwestycja była jak najbardziej ekonomiczna? Czy jest w ogóle możliwe?

Wiele możliwości

Tak naprawdę w dzisiejszych czasach jest mnóstwo firm budowlanych, które oferują klientom budowę domu pod klucz w zaledwie kilka miesięcy.

Najczęściej klienci muszą posiadać tylko działkę, by sprawna ekipa remontowa mogła od razu wkroczyć do pracy. Zakup materiałów, odpowiednie sprzęty, propozycja ciekawych rozwiązań – to wszystko leży po stronie profesjonalnej firmy budowlanej, która tak naprawdę na każdym etapie prac stara się wyręczać klienta w wielu rzeczach. Nawet załatwienie wszystkich formalności można zlecić fachowcom, którzy sprawnie i szybko załatwią potrzebną do budowy dokumentację

Tani projekt

To, czy wybudowanie domu będzie drogą inwestycją, czy tez nie – w głównej mierze zależy od projektu, który wybierze inwestor. W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na małe, ekonomiczne domki parterowe, które są klimatyczne i przytulne, aczkolwiek zawierają w sobie wszystko to, co potrzebne jest w domu. Warto postawić na gotowy i solidny projekt od dobrego biura projektowego. Za taki projekt klient zapłaci od około 1500 zł do 3000 zł i zawarty w nim będzie kosztorys oraz nawet wyliczenie materiałów, które są potrzebne do jego realizacji. Im prostszy, bardziej funkcjonalny i praktyczny dom, tym zdecydowanie lepiej.

Prosty dom, szybka budowa

Firmy budowlane chwalą sobie proste konstrukcje domów, ze względu na fakt, iż niezwykle szybko się je buduje. Zwarte bryły są ekonomiczne, można dotrzeć wszędzie za pomocą fachowych sprzętów, nie ma elementów niestandardowych, trudnych, gdzie nawet pracowników czasami trudno dotrzeć. W takim domu zawsze znajdą się wszystkie potrzebne pomieszczenia takie jak salon, jadalnia, kuchnia, sypialnia. Można stworzyć w nich również kotłownie, piwnice. Często klienci wybierają projekty z garażem.

Ekonomiczne podejście do zakupów

W tym przypadku również warto podejść rozsądnie do zakupów. Można bowiem w hurtowniach czy w znanych marketach budowlanych kupić świetnej jakości towar za naprawdę niewielkie pieniądze. Mnóstwo osób decydujących się na budowę domu robi zakupy przez internet, gdzie sklepy budowlane przy zakupie hurtowych sztuk oferują jeszcze klientom dodatkowe zniżki, rabaty a nawet darmową wysyłkę towaru pod wskazany adres. Nawet na takich elementach jak okna, drzwi można dość sporo zaoszczędzić. Warto więc poszukać asortymentu, który będzie dobrze wykonany, solidny, aczkolwiek który nie będzie kosztował fortuny. Dobrze poradzić się w tej kwestii z fachowcami, którzy mają tak duże doświadczenie jeśli chodzi o materiały i często doskonale wiedzą co jest na topie i co się opłaca, a na co już po kilku miesiącach narzekają klienci.

2 Comments to “Jak szybko i tanio wybudować dom?”

Leave A Comment